Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yedikleriniz Davranışlarınız Olur! e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur! PDF EPUB


Kutsi Akıllı

Yedikleriniz Davranışlarınız Olur! - Kutsi Akıllı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kutsi Akıllı
DOSYA BOYUTU 3,20
TARİH 2019-06-25
ISBN 6058259287
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yediklerimiz davranışlarımızı 3 türlü etkiler; Fiziksel, kimyasal ve psikolojik olarak. Kitap, yediklerimizin hayatımızdaki bu üç düzleme olan etkilerinin analizini yapıyor. Gıdaların ilaç olarak kullanıldığı çağlardan günümüze kadar olan serüvenini inceleyip, geliştirilen yiyecek çeşitleri üzerinden yarın yiyeceklerimiz ya da yememiz için önerilecekler konusunda çıkarımlar gerçekleştiriyor. Kullanılmayan doğal gıda kaynaklarını, lezzeti yaratan tat ve koku olgularını tanımlayarak, manipüle yöntemlerine değiniyor. Antik Çin döneminden beri süregelen bir doğa takviminin, Birleşmiş Milletler ve Unesco'nun sahip çıkmasıyla yeniden yükselişe geçen "24 Güneş Döngüsüne Göre Beslenme"nin Osmanlı tıbbının kökenindeki "Hıltlar Teorisi" ile benzerliklerini ortaya koyuyor. Yemekte kullanılan malzemelerin birbiriyle olumlu ve olumsuz etkileşimlerini örneklerken bunların hormonlarımıza, dolayısıyla davranışlarımıza olan etkilerini bilimsel kanıtlarla veriyor. Gastroturizm trendlerinden Türkiye'deki gastronomi eğitimi anlayışına, Türk mutfağının dünyadaki yerinden tat harmonileriyle lezzet mimarisi oluşturmaya kadar yemeğe ve yemek kültürüne meraklı kitleye yelpazenin farklı noktalarından sıkılmadan okuyacağı bölümler sunarken, referanslarıyla, konuyu akademik olarak incelemek isteyen kişilere, dünyaca kabul edilmiş kaynakları aktarıyor.

...olur dedik ve sonbaharda neler... . Yedikleriniz davranışlarınız olur ... Yedikleriniz Davranışlarınız Olur... ... . Bu cümle bu kitabı okuduktan sonra o kadar değerli hale geliyor ki? Bu kitap son yıllarda okuduğum beslenme ve yaşam kültürünün en derinlikli hazinelerinden biri. yedikleriniz davranışlarınız olur. şükela: tümü | bugün. deniz orhun ve kutsi akıllı'nın yazdığı, içinde gastronomiden sağlıklı beslenmeye, yemek tariflerinden beslenmenin insan vücudundaki etkilerine... Yedikleriniz Davranışlarınız Olur Velespit Yayınları 9786058259 ... Yedikleriniz Davranışlarınız Olur... ... ... Yedikleriniz Davranışlarınız Olur Velespit Yayınları 9786058259287 Deniz Orhun. Sepete At Hemen Al. Kutsi Akıllı, Deniz Orhun. Yediklerimiz davranışlarımızı 3 türlü etkiler; Fiziksel, kimyasal ve psikolojik olarak. Kitap, yediklerimizin hayatımızdaki bu üç düzleme olan etkilerinin analizini yapıyor. Bakkal atasözü; "Yedikleriniz davranışlarınız olur." Tabii ki bir bakkalın atasözü değil bu, benim sözüm, ben de bakkal değilim. Güzel yemek yemek hayatımıza fayda olarak yansır. Yedikleriniz Davranışlarınız Olur. Etkinlik Afişi. Yedikleriniz Davranışlarınız Olur. Etkinlik Zamanı: 28 Kasım 2019. Etiket ar...