Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çankırılı Mecbur Efendi Divanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çankırılı Mecbur Efendi Divanı PDF EPUB


İbrahim Akyol

Çankırılı Mecbur Efendi Divanı - İbrahim Akyol pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İbrahim Akyol
DOSYA BOYUTU 5,83
TARİH 2020-04-10
ISBN 6257033671
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı Devleti’nin en uzun yüzyılı olarak nitelendirilen 19. asırda devlet, batılılaşma süreciyle siyasi, toplumsal ve kültürel değişiklikler gerçekleştirmiştir. Özellikle kültürel alanda yaşanan süreç; önce zihniyet değişikliğini gerçekleştirmiş, akabinde kültüre, sanata ve edebiyata yansıması ile ivme kazanmıştır. Mecbûr Efendi ilmî ve kültürel kırılmaların olduğu, zihniyet dönüşümünün yaşandığı Osmanlı’nın en uzun asrında, Çankırı’da medresede müderris, mektepte muallim, tekkede derviş, camide hatip ve meclislerde şair olarak kendini gösterir. Onun dinî, ilmî ve edebî eserleri bulunmaktadır.Bu çalışmada onun edebî yönünü ortaya koyan dîvânı ele alınmıştır. Bu çalışma 3 bölümden oluşmaktadır. 1. bölümde Mecbûr Efendi’nin hayatı, eserleri ve edebî kişiliği üzerinde durulmuştur. 2. bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. 3. bölümde Dîvânın tenkitli metni (edition critique) oluşturulmuştur.Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır.

...n Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır ... Çankırılı Mecbur Efendi Divanı | bkmkitap.com ... . Çankırılı Mecbur Efendi Divanı. İbrahim Akyol. Kriter Yayınları. 1. Çankırılı Mecbur Efendi Divanı. Müşteri Hizmetleri. 36.90 TL. 3. bölümde Dîvânın tenkitli metni (edition critique) oluşturulmuştur. Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2. bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açıs ... Çankırılı Mecbur Efendi Divanı: İbrahim Akyol » Satın Al... - Kidega ... . 2. bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2. bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2 bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2. bölümde ise Dîvânı dil üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde merkezin taşrasında kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2. bölümde ise Dîvânı dil üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde merkezin taşrasında kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2 bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalışılmıştır. 2 bölümde ise Dîvânı dil, üslup ve şekil özellikleri açısından incelenmiştir. Bu eserde, merkezin taşrasında, kenarda kalmış bir değer olan Çankırılı Ahmet Mecbûr Efendi tanıtılmaya çalı...