Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Visalizade Arif ve Divanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Visalizade Arif ve Divanı PDF EPUB


Yrd. Doç. Dr. Bekir Çınar

Visalizade Arif ve Divanı - Yrd. Doç. Dr. Bekir Çınar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yrd. Doç. Dr. Bekir Çınar
DOSYA BOYUTU 7,92
TARİH 2019-08-27
ISBN 6054646920
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Divanlar, Klasik Türk Edebiyatının has bahçeleridir. Şairler bu has bahçenin bülbülleri, gazeller ise gülleridir.Klasik Türk şiiri, her ne kadar “saray istiaresi” etrafında şekillenen bir edebiyat olsa da, saraydan çok uzakta yaşayan birçok şairin olduğu da bir gerçektir.Visâlizade Ârif Mehmed Efendi, 17. yüzyıl divan şairidir. 17. yüzyılda Vesîletü’l İrfân adlı önemli kıyafetnamesiyle meşhur olan Niğdeli Visâlî’nin oğludur. Ârif, devrin önemli âlimlerinden Taşköprüzade Kemal Efendi’ye mülâzım olmuş, Haseki Medresesinde müderrislik yapmıştır. Bu görevden azlinden sonra kendisine kadılık görevi verilmiş, birkaç yerde kadılık görevi yaptıktan sonra Kütahya kadısı olmuş ve orada vefat etmiştir.Daha sonra Ârif, 17. yüzyılın önemli ilim, sanat ve gazel şairi Şeyhülislam Yahya Efendi’ye mülazım olmuştur. Onun şiirlerinde, Şeyhülislam Yahya’nın açık bir tesiri görülür. Şairin ifadesine göre, kendisinin ve şiirlerinin değerini gönül ehli olanlar bilir. Bu dünyada nadan olanlar hakikati takdir etmezler.Elinizdeki bu kitap, gönül ehilleri için şairin Dîvânı’ndaki şiirleri ihtiva etmektedir.

...etü'l İrfan adlı önemli kıyafetnamesiyle meşhur olan Niğdeli Visali'nin oğludur ... Visalizade Arif ve Divanı - Yrd. Doç. Dr. Bekir Çınar | kitapyurdu.com ... . Bekir Çınar. Divanlar, Klasik Türk Edebiyatının has bahçeleridir. Şairler bu has bahçenin bülbülleri, gazeller ise gülleridir. Klasik Türk şiiri... Visalizade Arif ve Divani. Divanlar, Klasik Türk Edebiyatının has bahçeleridir. saraydan çok uzakta yaşayan birçok şairin olduğu da bir gerçektir.Visâlizade Ârif Mehmed Efendi, 17.yüzyıl divan şairidir. Divanlar Klasik Türk Ed ... Visalizade Arif ve Divanı Bekir Çınar ... .Visâlizade Ârif Mehmed Efendi, 17.yüzyıl divan şairidir. Divanlar Klasik Türk Edebiyatının has bahçeleridir. Visâlizade Ârif Mehmed Efendi 17.yüzyıl divan şairidir. 17. Yüzyılda Vesîletü'l İrfân adlı önemli kıyafetnamesiyle meşhur olan Niğdeli Visâli'nin oğludur. Visalizade Arif ve Divanı adet. Sepete Ekle. Visalizade Arif Mehmed Efendi, 17.yüzyıl divan şairidir. 17. Yüzyılda Vesiletü'l İrfan adlı önemli kıyafetnamesiyle meşhur olan Niğdeli Visali'nin oğludur. Bekir Çınar. Divanlar, Klasik Türk Edebiyatının has bahçeleridir. Şairler bu has bahçenin bülbülleri, gazeller ise gülleridir. Klasik Türk şiiri... 12.45 TL. Visalizade Arif Mehmed Efendi, 17.yüzyıl divan şairidir. 17. Yüzyılda Vesiletü'l İrfan adlı önemli kıyafetnamesiyle meşhur olan Niğdeli Visali'nin oğludur....