Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Edirne Tramvay Hattı Projeleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Edirne Tramvay Hattı Projeleri PDF EPUB


Aziz Tekdemir

Edirne Tramvay Hattı Projeleri - Aziz Tekdemir pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Aziz Tekdemir
DOSYA BOYUTU 7,58
TARİH 2019-04-27
ISBN 6059506847
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

XIX. yüzyıla kadar Osmanlı Devleti’nde İstanbul başta olmak üzere şehir içi ulaşım aracı olarak karada fayton, deniz ve nehirlerde ise sandal ile mavna gibi taşıtlar kullanılmıştır. XIX. yüzyıl ortalarına gelindiğinde İstanbul başta olmak üzere Osmanlı Devleti’nin nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde sosyal hayat etkilenmiş, yeni bir kültür ortamı için zemin hazırlanmıştır. Şehirlerdeki değişim neticesinde toplu ulaşım araçlarına ihtiyaç duyulmuştur. Osmanlı Devleti’nin başkenti olması nedeniyle ilk olarak İstanbul’da çalışmalara başlanmış ve şehir içi ulaşım amacıyla tren ve tramvay hatları inşa edilmiştir. Kısa süre sonra da taşrada demiryolu istasyonlarından şehir merkezlerine insan ile eşya nakletmek amacıyla tramvayların tesis edilmesi düşünülmüş ve bu nedenle ülkenin önemli merkezleri için tramvay projeleri hazırlanmıştır. Ancak bu projelerin çoğu tasarıda kalmıştır. Bunlardan birisi de Edirne Tramvay Projesidir.Edirne’de tramvay hattı inşası için birçok teşebbüsler olmuş fakat ülkenin içinde bulunduğu sosyal-iktisadi ve siyasi durumdan dolayı bir türlü yapımı gerçekleşmemiştir. Ticaret ve Nafia Nezareti tarafından Edirne Tramvay hattı projesi ile ilgili çalışmalar yapılarak başlangıçta Karaağaç’ta bulunan Şark Demiryolları İstasyonundan sadece şehrin merkezine atlı ve daha sonra da hemen hemen Edirne’yi çevreleyen bir elektrikli tramvay hattının yapılması düşünülmüştür. Böylelikle ulaşım ile eşya-emtia nakliyatının kolay ve hızlı bir şekilde yapılması tasarlanmıştır. Elinizdeki kitapta 1873 yılından 1911’e kadar Edirne için tasarlanan tramvay hatlarının projeleri ele alınarak değerlendirilmiştir.

... projesi ile ilgili çalışmalar yapılarak başlangıçta Karaağaç'ta bulunan Şark Demiryolları İstasyonundan sadece şehrin merkezine ... Edirne Tramvay Hattı Projeleri | bkmkitap.com ... ... 27.20 TL. Ticaret ve Nafia Nezareti tarafından Edirne Tramvay hattı projesi ile ilgili çalışmalar yapılarak başlangıçta Karaağaç'ta bulunan Şark Demiryolları İstasyonundan sadece şehrin merkezine... Bunlardan birisi de Edirne Tramvay Projesidir. Edirne'de tramvay hattı inşası için birçok teşebbüsler olmuş fakat ülkenin içinde bulunduğu sosyal-iktisadi ve siyasi durumdan d ... Edirne Tramvay Hattı Projeleri - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . Edirne'de tramvay hattı inşası için birçok teşebbüsler olmuş fakat ülkenin içinde bulunduğu sosyal-iktisadi ve siyasi durumdan dolayı bir türlü... Ancak bu projelerin çoğu tasarıda kalmıştır. Bunlardan birisi de Edirne Tramvay Projesidir. Edirne'de tramvay hattı inşası için birçok teşebbüsler olmuş fakat ülkenin içinde bulunduğu... Ancak bu projelerin çoğu tasarıda kalmıştır. Bunlardan birisi de Edirne Tramvay Projesidir. Edirne'de tramvay hattı inşası için birçok teşebbüsler olmuş fakat ülkenin içinde bulunduğu... 30 TL. Ticaret ve Nafia Nezareti tarafından Edirne Tramvay hattı projesi ile ilgili çalışmalar yapılarak başlangıçta Karaağaç'ta bulunan Şark Demiryolları İstasyonundan sadece şehrin merkezine... Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Kitabevi Yayınları Yayınevine ait Edirne Tramvay Hattı Projeleri kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Ancak bu projelerin çoğu tasarıda kalmıştır. Bunlardan birisi de Edirne Tramvay Projesidir. Ticaret ve Nafia Nezareti tarafından Edirne Tramvay hattı projesi ile ilgili çalışmalar yapılarak başlangıçta... 34 TL. Ticaret ve Nafia Nezareti tarafından Edirne Tramvay hattı projesi ile ilgili çalışmalar yapılarak başlangıçta Karaağaç'ta bulunan Şark Demiryolları İstasyonundan sadece şehrin merkezine......