Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dervişler, Fakihler, Gaziler / Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dervişler, Fakihler, Gaziler / Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) PDF EPUB


Haşim Şahin

Dervişler, Fakihler, Gaziler / Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) - Haşim Şahin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Haşim Şahin
DOSYA BOYUTU 11,39
TARİH 2020-03-30
ISBN 9750846922
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslamiyet sonrası Türk tasavvufî hayatının bir devamı niteliğinde olan Osmanlı sufîliği hakkında çalışmalarıyla tanınan Haşim Şahin, Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı kitabında Türklerin İslam dinini kabul ettikleri dönemden itibaren, sufîlerin Türk devletleri içerisindeki faaliyetlerine, Türk hâkimiyet sahasında oluşan sufî ekollere, Türk sufîliğini etki altında bırakan önemli mutasavvıflara, Selçuklu, Anadolu Selçuk­lu ve beylikler döneminde merkezî iktidar ile sufî çevre ilişkilerine değiniyor. Os­manlı Beyliği’nin kurulduğu dönemde etkili olan Türkmen gruplarının muhtemel göç güzergâhındaki coğrafyanın dinî hareketliliğini, sufîlerin yaşantısını, erken yüz­yıllardan itibaren bu güzergâhta faaliyet gösteren mutasavvıfların ve sufî ekollerin varlığını araştıran Şahin, belki de Osmanlı tarihinin bu en kapalı döneminin derli toplu bir analizini yapıyor. “Türklerin İslam’ı kabul edip benimsemesinde ticarî ve siyasî ilişkilerin yanı sıra, Türk geleneğindeki alplık motifi ile İslam’daki eren-evliyâ inancı gibi İslam diniyle eski Türk dini arasındaki benzerlikler ve Türk toplumu arasında yayılan Budizm’in de etkisi olmuştur. Bu etkileşim, Müslüman Türklerin kullandıkları bazı kelimelerde yahut bazı geleneklerinde bariz bir şekilde kendisini göstermektedir.”

...artlarıyla taksitli ve kapıda ödeme imkanı ile satın alabilirsiniz ... Dervişler, Fakihler, Gaziler - Erken Osmanlı Döneminde Dini... ... . ...olan Osmanlı sufîliği hakkında çalışmalarıyla tanınan Haşim Şahin, Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) Yapı Kredi Yayınları 9789750846922. ...Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) ürününe ait fiyat, resim Haşim Şahin, Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı kitabında Türklerin İslam Osmanlı Beyliği'nin kurulduğu dönemde etkili olan Türkmen... YAPI KREDİ YAYINLARI tarafından basılan Dervişler, Fakihler, Ga ... Dervişler, Fakihler, Gaziler - Erken Osmanlı Döneminde Dini... ... ... YAPI KREDİ YAYINLARI tarafından basılan Dervişler, Fakihler, Gaziler / Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) adlı kitap kitapçıların raflarında yerini aldı. ...Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) İslamiyet sonrası Türk tasavvufî hayatının bir devamı niteliğinde olan Osmanlı. Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı kitabında Türklerin İslam... ...Şahin, Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı kitabında Türklerin İslam belki de Osmanlı tarihinin bu en kapalı döneminin derli toplu bir Gaziler Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler 1300 1400. (Tanıtım Bülteninden). Kitap Adı: Dervişler-Fakihler-Gaziler: Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler 1300-1400. Yazar: Haşim Şahin. Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları. ...Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) İslamiyet sonrası Türk tasavvufî hayatının bir devamı niteliğinde olan Osmanlı. Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı kitabında Türklerin İslam... ...Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) İslamiyet sonrası Türk tasavvufî hayatının bir devamı niteliğinde olan Osmanlı. Dervişler, Fakihler, Gaziler adlı kitabında Türklerin İslam... ...Erken Osmanlı Döneminde Dini Zümreler (1300-1400) (9789750846922). çalışmalarıyla tanınan Haşim Şahin, Dervişler, Fakihler Osmanlı Beyliği'nin kurulduğu dönemde etkili olan Türkmen... Tarih. > Osmanlı tarihi. Dervişler fakihler gaziler - erken osmanlı döneminde dini zümreler 1300 - 1400. Haşim Şahin. 32,00 tl....