Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ciddi Ciddi Sosyalizmİnsanlığın Kurtuluşu için Kısa Bir Kılavuz e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ciddi Ciddi Sosyalizmİnsanlığın Kurtuluşu için Kısa Bir Kılavuz PDF EPUB


Danny Katch

Ciddi Ciddi Sosyalizmİnsanlığın Kurtuluşu için Kısa Bir Kılavuz - Danny Katch pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Danny Katch
DOSYA BOYUTU 7,86
TARİH 2019-12-02
ISBN 6051723440
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Danny Katch, elinizdeki kitabı yazma sürecinde, henüz kitabın adına karar vermemişken, konusunu soranlara “sosyalizm üzerine” diye cevap verir. Cevabı duyanlar şaşırır: “Sosyalizm üzerine mi? Ciddi misin?”Çünkü yazar ve aktivist Danny Katch bir Amerikalı ve olay, haliyle, Amerika Birleşik Devletleri’nde, yani sosyalizmin tehdit bile oluşturamayacak kadar marjinal kabul edildiği bir ülkede geçiyor. Üstelik yıl 2014… Bernie Sanders henüz ABD başkanlığına aday bile olmamış.Ama görünüş aldatıcıdır. Evet, o yıllarda da ABD bildiğimiz ABD’ydi, ama kapitalizm artık bildiğimiz kapitalizm değildi. “2008 Küresel Finans Krizi” yaşanmıştı. Ve hemen ardından gelen Wall Street’i İşgal Et protestoları…O yıllarda kapitalizm, artık adalet ve verimlilik gibi yalanların arkasına sığınma ihtiyacı bile duymadan, açık açık “güçlü haklıdır” ilkesine göre işler hale gelmişti. Ve ABD’de, “ne bileyim işte, daha iyi bir şey”ciler yavaş yavaş sesli düşünmeye başlamıştı. Peki, kim bu “daha iyi bir şey”ciler? Kapitalizm kötü, tamam. İyi de alternatifi ne? Katch’in kitabı için seçtiği ad, işte bu soruya cevap veriyor: Tabii ki sosyalizm. Evet, sosyalizm. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm!Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. İkincisi ise kapitalizmi anlatmak ve “kapitalizmin çürüyen temellerine kadar inmek!”Yöntemleri ise çok basit. Birincisi, muhafazakârlardan feyiz almak!“Ama sosyalizm ara sıra imkânsız gibi görünse de, gelişinin eli kulağında olduğunu düşünen muhafazakârlardan cesaret almalıyız. Kapitalizm kırılgandır ve muhafazakârlar bunu gayet iyi bilir. Biraz örnek alalım!”İkinci yöntemi ise, mizah! “Kapitalizm, yıkıcı ve insanlık dışıdır ama aynı zamanda saçmadır da. Kapitalizmin abeslikleriyle dalga geçmek insana, bu kadar aptalca bir sistemin elbette yıkılabilir olduğunu da hatırlatır.”Aslında ülkemizin insanları, özellikle gençleri, saçmalığın nasıl mizaha dönüştürüldüğünü iyi bilir. Gezi’nin, yaşanan kayıplara rağmen, önünde sonunda gülerek hatırlanması bundan. İşte Danny Katch biraz da Gezi’de yapılanı yapıyor: O kadar saçma ki, beni bir gülme alıyor! Siz de gülün!

... sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var ... CİDDİ CİDDİ SOSYALİZM İnsanlığın Kurtuluşu İçin Kısa Bir Kılavuz... ... . Sosyalizmin dışında bir seçenek yok! 20 TL. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. 15 TL. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. İyi de alternatifi ne? Katc ... Ciddi ciddi sosyalizm-insanlığın kurtuluşu için kısa bir... ... . İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. İyi de alternatifi ne? Katch'in kitabı için seçtiği ad, işte bu soruya cevap veriyor: Tabii ki sosyalizm. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! 13 TL. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. 20 TL. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. ...Katch, elinizdeki kitabı yazma sürecinde, henüz kitabın adına karar vermemişken, konusunu soranlara sosyalizm üzerine diye cevap verir. Cevabı duyanlar şaşırır: Sosyalizm üzerine mi? Ciddi misin? 20 TL. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. Danny Katch, elinizdeki kitabı yazma sürecinde, henüz kitabın adına karar vermemişken, konusunu soranlara sosyalizm üzerine diye cevap verir. Cevabı duyanlar şaşırır: Sosyalizm üzerine mi? Kapitalizm kötü, tamam. İyi de alternatifi ne? Katch'in kitabı için seçtiği ad, işte bu soruya cevap veriyor: Tabii ki sosyalizm. Evet, sosyalizm. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! ...Katch, elinizdeki kitabı yazma sürecinde, henüz kitabın adına karar vermemişken, konusunu soranlara sosyalizm üzerine diye cevap verir. Cevabı duyanlar şaşırır: Sosyalizm üzerine mi? Ciddi misin? 15 TL. Yanlış duymadınız, sosyalizm. Ciddi Ciddi Sosyalizm! Bu kitabın iki amacı, iki de sıra dışı yöntemi var. İlk amacı, sosyalizmi anlatmak, ete kemiğe büründürmek. Danny Katch, elinizdeki kitabı yazma sürecinde, henüz kitabın adına karar...